بازیابی رمز عبور

همین حالا رزرو کنید
جستجوی پیشرفته
نتایج جستجوی شما

جاذبه های گردشگری شهر اردبیل

ارسال شده در مهر ۱۶, ۱۳۹۷ نویسنده sajad

جاذبه های گردشگری شهر اردبیل

دریاچه نئور

دریاچه نئور

دریاچه نئور

دریاچه نئور

دریاچه نئور

یکی از جاذبه های گردشگری شهر اردبیل دریاچه ی نئور است که یکی از بکر ترین منظره های کشور ایران را در خود جای داده است.با پیدا شدن فرصتی برای سفر،هرکس مقصدی را برای خود بر میگزیند و به دنبال جاذبه مورد علاقه اش میگردد در میان تمام مقاصد چر شمار دنیا که در دامان طبیعت نهفته شده است از پرطرفدارترین مکانهای دنیا میتوان دریاچه ی نئور را نام برد .

سرزمین ما ایران از نظر جاذبه های گردشگری و توریست چذیر بودن و دارای پتانسیل بالا میتوان قسمتهایی از شمال ایران را نام برد.

و دریاچه هایی که در گوشه کنار این سرزمین قرار دارند نیز گوشه هایی از هنرنمایی طبیعت هستند و با نمایش با شکوهی که به راه انداخته اند دل هر بیننده ای را می رباید و لذتی وصف ناشدنی را به ارمغان می آورد.

دریاچه نئور

دریاچه نئور

دریاچه نئور

دریاچه نئور

دریاچه ی شورابیل

از دیگر جاذبه های استان اردبیل دریاچه ی توریست پذیر دیگر به نام دریاچه ی شورابیل را میتوان نام برد.

دریاچه ی شورابیل

دریاچه ی شورابیل

استان اردبیل از بهترین و برترین استان های مناطق سر سبز ایران برای سفر میباشد و جاذبه های فراوانی در ان وجود دارد در این شهر بهترین گزینه ها را در پیش روی شما میگذارد.چه علاقمند به تاریخ باشی و چه به فرهنگ ایران و چه به آثار تاریخی در زمانهای گذشته علاقه داشته باشی اردبیل بهترین جا است.

دریاچه ی شورابیل

دریاچه ی شورابیل

دریاچه ی شورابیل از بزرگترین دریاچه های طبیعی داخل شهری در اردبیل هست.و به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر اردبیل هست.اولین زیپ لاین رفت و برگشتی کشور و طولانی ترین زیپ لاین ایران در کنار این دریاچه می تواند تجربه تازه ای را در اختیارتان قرار میدهد.با انتخاب این دریاچه میتوانید از پیاده روی در اطراف دریاچه در یکی از طولانی ترین مسیرهای پیاده روی کشور لذت ببرید.

شیخ صفی الدین اردبیلی

شیخ صفی الدین اردبیلی

شیخ صفی الدین اردبیلی

شیخ صفی الدین اردبیلی

شیخ صفی الدین اردبیلی

شیخ صفی الدین ابوالفتح اسحق بن شیخ امین الدین جبرئیل اردبیی از هشتمین نسل از تبار فیروزشاه زرین کلاه بود.که در منطقه مغان مقیم شده بود.شیخ صفی الدین اشعاری به زبان آذری در  کتاب صفوه الصفا وسلسله النسب سورده است.دودمان صفوی نام صفوی نام خویش را از وی گرفته بود او پایه گذار صفوی در اردبیل بود که با گذشت زمان پیروان بسیاری به دست آورد.

شیخ صفی الدین عارف و صوفی مشهور ایرانی که سلاطین به سبب انتساب به نام او به صفویه یا صفویه یا صفویان موسوم شده اند.صفی الدین پسر سلطان جبرئیل بود و در اردبیل به دنبا امد.

پدر و اجداد شیخ صفی در قریه کلخوران اردبیل زراعت داشتند و پشتیبان انها از قریه رنگین گیلان به اسفرنجان در حدود اردبیل امده بودند.پدر او امین الدین جبرئیل نام داشت.شیخ صفی در سال ۶۵۰ قمری در محیط انزوای خانواده و در صفای زندگی روستایی به دنیا امد.

شیخ در عین اشتغال به مقدمات علوم رسمی تمایلی به ریاضت یافت و به روزه داری و شب زنده داری پرداخت و قران را حفظ کرد.شیخ صفی الدین خود بیشتر پیرو شیخ زاهد گیلانی بود و با دختر او فاطمه خاتون ازدواج کردند.زهد و ساده زیستی او با وجود داراییش در ان زمان نامور بود.شیوه زندگی و گیرایی او و ناماوری خانقاهش به زودی برای او و فرزندانش پیروانی را از شام و ترکیه و بخش های دیگر ایران فراهم ساخت.پس از او پسرش شیخ صدرالدین موسی جای پدر را گرفت.

 

 

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.